pluriyal : Diferince etur modêyes

26 octets supprimés ,  il y a 2 ans
m
rato -> r
m (modele ôs otomaticmint radjouté avou l' modele Orto)
m (rato -> r)
{{Wikipedia4|Nombe (croejhete)|l'  singulî et l'  pluriyal}}
== {{L|wa}} ==
 
=== {{H|etimolodjeye}} ===
{{Calc|pluriel|fr|wa}}, avou assaetchance di l' inglès "[[plural]]", eyet del cawete [[-ale]].
 
=== {{H|Pr}} ===
* {{WAFE}}
** {{prcoi}} /{{AFE|ply.ʀi.'jɛl/}}
** {{pzc}} {{AFE|/ply.ʀi.'jal/}}
* {{Ric|plu·ri·yal}}
 
=== {{H|Su|wa}} ===
{{acoird-suwa-Ss}}
{{~}} {{o}}
# {{croe}} cogne d' on mot ki mostere k' i gn a dipus d' èn egzimplaire do contnou.
 
==== {{H|Reu}} ====
# {{rato-r|pluriyal erîlé|cat=es}}pluriyal erîléu : {{urato}}r|erîlé pluriyal{{/rato|cat=es}} : ki s' fwait parey po tos les mots, e walon avou on S å coron.
# {{rato-r|pluriyal disrîlé|cat=es}}pluriyal disrîléu : {{urato}}r|disrîlé pluriyal{{/rato|cat=es}} : ki s' fwait d' ene façon a pårt, metans e francès avou on X å coron.
# {{rato-r|pluriyal divintrin|cat=es}}pluriyal divintrinu : {{urato}}r|divintrin pluriyal{{/rato|cat=es}} : ki s' fwait d' on candjmint ådvins des mots, dins sacwants lingaedjes. (ar: جمع تكسير {{=ral}} jam3 taksîr)
# {{rato-es}}r|pluriyal trocrece{{/rato|cat=es}} : ki mostere tos les egzimplaires d' ene sacwè, mins k' on n' les pout nén conter, kécfeye pa mot singulî.
# {{rato-es}}r|pluriyal chifråve{{/rato|cat=es}} : pluriyal normå, k' on pout conter les egzimplaires et ki pout esse on mot diferin do pluriyal trocrece do minme mot, dins sacwants lingaedjes.
 
==== {{H|Ct}} ====
}}
 
==== {{H|Ra}} ====
{{ratour|± estat d' on mot ki mostere k' i gn a dipus d' èn egzimplaire
|fr= {{t+|fr|pluriel}}
|en= {{t+|en|plural}}
|ar= jam3 {{=ral}} {{t+|ar|جمع}} {{|ral=dsf-ar}} {{t+jam3|ar|-fafl=جَمْع}}
|nl= {{t+|nl|meervoud}}
|
}}
47 638

modifications